6-7 év

Mechina

Iskola-előkészítő – az eredményes iskolakezdésért

• Egyedülálló ,,nulladik évfolyam”
  • Az iskolaérettséghez szükséges készségek elsajátítása
  • Speciális finommotorikát fejlesztő programok

Iskolaérettség

Az egyik legfelelősségteljesebb kérdés, amivel szülőként szembesülünk beiskolázás előtt, hogy készen áll-e az iskolakezdésre a gyermek?

Sok esetben nem mondhatjuk ki, hogy minden szempontból iskolaérett a gyermek, amikor eléri a tankötelezettség idejét. Ilyen esetben alternatíva lehet egy iskolaelőkészítő év, úgynevezett “nulladik évfolyam”, melynek végén testi, mentális és szociális szempontból is éretté válnak a gyerekek.

Miben és hogyan segíti a Mechina előkészítő osztály?

• Felmérjük a gyermekek részképességeit, mivel azok gyengeségei tanulási és magatartási zavarokat okozhatnak.
        • A csoportos fejlesztésen túl, – ha valamely részképességről kiderül, hogy gyengébb az elvártnál – mi tudatos és stratégiaszerű egyéni fejlesztésben részesítjük az arra rászorulókat.
        • A fejlesztés jelentős részét – külső szakember bevonása nélkül – az osztályban folyamatosan jelen lévő, magasan képzett pedagógus  végzi.

Az iskolai előkészítő évben a gyerekek a tanárok irányításával megszerzik első tapasztalataikat a formák, hangok, betűsorok és számok világában, amelyhez ritmusok, képek és történetek sietnek segítségükre.

Ebben az évben az osztálynak hozzá kell szoknia ahhoz az iskolai élethez és munkához, amely az alapját képezi tulajdonképpen az egész további iskolai időszaknak.

Különböző területekkel foglalkozunk az iskola-előkészítő csoportban:

• magyar nyelv és irodalom
      • számtan és matematika
      • formarajz